Speak and teach - wsparcie kompetencyjne nauczycieli

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie realizuje projekt Speak and teach - wsparcie kompetencyjne nauczycieli.

W klasach dwujęzycznych w naszym Gimnazjum  zajęcia z historii, WOS-u, biologii, matematyki, geografii prowadzone są częściowo w języku angielskim. W tej chwili na jednej godzinie lekcyjnej pracuje dwóch nauczycieli -nauczyciel przedmiotu i nauczyciel języka angielskiego. W przyszłości zajęcia przedmiotowe prowadzić będą nauczyciele przedmiotu - specjaliści.

Aby umożliwić nauczycielom podwyższenie kwalifikacji (zdanie egzaminu na certyfikat językowy poziom B2) i dac prawo nauczania dwujęzycznego, szkoła realizuje projekt doskonalenia znajomości języka angielskiego dla nauczycieli.

W ramach szkolenia nawiązaliśmy współpracę ze szkołą języka angielskiego Maltalingua na słonecznej Malcie. Szkoła jest jedną z niewielu szkół językowych na wyspie, które znajdują się w brytyjskim posiadaniu i oferuje kursy języka angielskiego na wszystkich poziomach dla dorosłych, dzieci oraz dla młodzieży przez cały rok. Malta jest krajem dwujęzycznym, język angielski jest tutaj obok języka maltańskiego językiem urzędowym. Nasza kadra będzie miała więc znakomitą okazję do odbycia szkolenia w anglojęzycznym środowisku.

Maltalingua oferuje następujące kursy języka angielskiego dla dorosłych: standardowe, intensywne, biznesowe, przygotowujące do egzaminu IELTS oraz lekcje indywidualne. Maltalingua jest w pełni akredytowanym członkiem EAQUALS (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services), prestiżowej organizacji, która ocenia szkoły językowe za osiągnięcia w nauczaniu języków obcych. Szkoła mieści się w niedawno odnowionym, zabytkowym budynku z widokiem na malowniczą zatokę St. Julian’s i basenem oraz kawiarnią na dachu.

(Więcej informacji o szkole na www.maltalingua.pl)

Warsztaty dla nauczycieli na Malcie

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji nauczyciele Gimnazjum/Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi mieli okazję wziąć udział w nietypowych tygodniowych warsztatach na Malcie.