Profilaktyka a Ty

Nasza szkoła została zaproszona przez panią kurator Annę Łukaszewską do wzięcia udziału w projekcie PaT. Co to jest PaT? PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień? W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka.

Autorem programu jest Grzegorz Jach – inspektor Policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego).

Główni partnerzy programu PaT:

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poprzez program "Razem bezpieczniej"
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej poprzez program "Bezpieczna i przyjazna szkoła"
  • Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej
  • Rzecznik Praw Dziecka
  • Straż Graniczna
  • Zarząd Główny NSZZ Policjantów
  • Miesięcznik „POLICJA 997”

W spotkaniu organizacyjnym członków i sympatyków PaT w Świeciu brał udział pan dyrektor Tadeusz Twarużek wraz panią Aleksandrą Domańską oraz panem Stanisławem Lewandowskim. Pod kierunkiem pani kurator Anny Łukaszewskiej nakreślono plany działań na najbliższe pół roku. A plany są wielkie... Wierzymy, że cząstkę swoich działań pokazemy dzięki PaT-owi szerszemu gronu odbiorców.