DZIEŃ EUROPY 9 MAJA 2022r.

W poniedziałek 9 maja świętowaliśmy Dzień Europy pod hasłem " Jesteśmy I będziemy w Europie ". Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od Parady Schumana w barwach państw europejskich. Uroczyste otwarcie odbyło się na Wzgórzu Sw. Wojciecha, podczas którego nastąpiło odcięcie balonów z nr 18 symbolizujących rocznicę przystąpienia Polski do UE. Piknik europejski prowadziły Maja Góralczyk, Dominika Płócienniczak, Kasia Kowalska- członkinie Klubu Europejskiego. Było to w formie" Podróży po Europie ". Do prezentacji przygotowały się wszystkie placówki oświatowe i przedszkola działające na terenie naszej gminy tzn ZSP nr1 , SP Markowice , SOSW, przedszkola, Żłobek, Klub Seniora, PTTK Strzelno oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Z naszej szkoły zaangażowane były wszystkie klasy i oddziały przedszkolne wraz z wychowawcami .

Prezentowali kulturę i zwyczaje wylosowanego państwa UE. Na koniec Dnia Europy wszyscy uczestnicy zatańczyli belgijkę- taniec integracyjny. Organizatorami Dnia Europy był ZSP nr 2 , Dom Kultury oraz Urząd Miasta. Osobami odpowiedzialnymi za przebieg uroczystości europejskiej były: Aldona Matuszak Tatiana Kępińska Agnieszka Krawczyk Renata Chromińska.