Zryw Wolnych Serc 2022 r.

W poniedziałek 06 czerwca grupa PaTport działająca przy ZSP nr 2 w Strzelnie włączyła się do Ogólnopolskiego Zrywu Wzmocnienia Twórczej Profilaktyki. Grupa profilaktyczna PaTport powstała w naszej szkole w 2015 r. Celem naszych działań jest popularyzowanie profilaktyki rówieśniczej, promowanie mody na życie bez uzależnień, bez nagród i działania "za coś", ale również zachęcenie młodych ludzi do rozwijania swoich pasji i zainteresowan oraz integracja i budowanie poczucia wspólnoty.

Zryw Wolnych Serc to akcja profilaktyczna. Serc Wolnych od uzależnień, przemocy i obojetnosci na drugiego człowieka. Serc silnych i pomocnych innym Dlatego zatrzymaliśmy się na chwilę. Położyliśmy prawa dłoń na sercu i przez 60 sekund wybilsmy jego rytm , rytm Wolnych serc, serc Wolnych od uzależnień, serc pięknych i zdrowych, serc pokoleń, serc ludzi, którzy mogą różnic się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami- Tylko 60 sekund, tak niewiele a znaczy tak bardzo dużo. Profilaktyka rówieśnicza to odpowiedzialność za siebie i innych . Gdy jestem w grupie nie mogę myśleć tylko o sobie, muszę być odpowiedzialny, otwarty , ematyczny, bo od mojej postawy może zależeć życie drugiego człowieka - taki był przekaz ze strony PaTportu. Były tańce integracyjne, odpczytano hasła profilaktyczne a na koniec belgijka. W zrywie uczestniczyła cala społeczność ZSP nr 2 w Strzelnie z dyrekcją na czele. Organizatorami Ogolnopolskiej akcji profilaktycznej była grupa PaTport działająca w naszej szkole pod opieką Tatiany Kępińskiej i Aldony Matuszak. W zrywie uczestniczyły Maria Biernacka oraz Mariola Rutkowska założycielki grupy PaTport .