II GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nasza szkoła była po raz drugi organizatorem II Gminnego Konkursu Wiedzy o UE z elementami  języka angielskiego, którego etap finałowy odbył się w piątek 8 maja 2023 r.     W konkursie brali udział uczniowie klas IV – VIII ze SP w Markowicach, SP im. A.A. Michelsona w Strzelnie oraz ze SP im J. Dałkowskiego w Strzelnie. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 30 pytań w języku polskim i 20 pytań w języku angielskim. Poziom wiedzy wszystkich uczestników był bardzo wysoki, gdyż o wygranej zdecydowały wyniki różniące się minimalną przewagą. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody podczas uroczystości „Podróż po Europie” w dniu 8 maja 2023r.

W kategorii klas IV – V laureatami byli :

1. 1.      Miejsce – Marta Maruszak z klasy 5 B – nasza szkoła
  2. 2.      Miejsce – Zuzanna Mateńko z klasy 5A i Jagoda Skrzypczak z klasy 5B - nasza szkoła
  3. 3.      Miejsce – Karol Domański SP Markowice z klasy 4 i Agata Rakowska z klasy 5A z naszej szkoły

Wyróżnienie – Oskar Borkowski z klasy 5 B z naszej szkoły.

W kategorii klas VI – VIII były następujące wyniki:

1. 1.      Miejsce  - Wojciech Rozkwitalski i Jakub Rychlewski z klasy 8 z naszej szkoły
  2. 2.      Miejsce  - Bartosz Budny ze SP im A. A. Michelsona klasa 8
  3. 3.      Miejsce – Adam Borucki z klasy 5 A i Zofia Urban z klasy 6 B a z naszej szkoły

Wyróżnienie – Paweł Borucki ze SP im. A. A. Michelsona z klasy 8.

Nagrody laureatom wręczali przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński oraz dyrektor ZSP 2 Jarosław Kaniasty.