Dzień Piżamy

Dnia 1 grudnia 2023r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w wydarzeniu Dzień Piżamy. Spotkaliśmy się w Domu Kultury, by  łączyć się z dziećmi onkologicznie chorymi leżącymi w szpitalach. Wszyscy zebrani przybyli w piżamach. Dzieci przyniosły wiele prezentów i artykułów dla chorych rówieśników. Było mnóstwo zabaw integracyjnych przy muzyce. Wykonaliśmy także kartki świąteczne , by przesłać im życzenia świąteczne . Spotkanie zakończył zdrowy deser oraz relaksacja na poduchach.

Rodzice przeprowadzili zbiórkę prezentów, by następnie dostarczyć je do Fundacji „Łatwo pomagać”. Dodatkowo wydawano numery konta Fundacji „Gdy liczy się czas” , by wpłacić piątaka na dzieciaka. Dorośli mieli też okazję by zarejestrować się  jako potencjalny dawca szpiku do Fundacji DKMS.

Równocześnie na Hali sportowej odbyło się spotkanie dla dorosłych. Przeprowadzono tam Charytatywny Turniej Piłki Nożnej.  Dla wszystkich była pyszna kawa i domowe ciasto, przygotowane przez rodziców z naszej szkoły.

Był to wspaniały czas solidarności z chorymi dzieci. Z pewnością powtórzymy go w przyszłym roku.