Z wizytą w Gnieźnie

Dzisiaj, tj. 27 listopada 2023 roku, klasa VII a wraz z opiekunami: Katarzyną Panert oraz Pawłem Zbytniewskim odwiedziła Gniezno.
Głównym celem pobytu w tym mieście było zwiedzanie wnętrza oraz podziemi Katedry Gnieźnieńskiej, Drzwi Gnieźnieńskich oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na rozrywkę, czyli polską komedię: ,,Uwierz w Mikołaja” w kinie Helios.
Warto wspomnieć, że Minister Edukacji i Nauki ustala w danym roku szkolnym tzw. kierunki realizacji polityki oświatowej państwa. Obecnie jednym z nich jest kontynuacja działań na rzecz szerszego udostępniania kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.
Klasowa wycieczka do Gniezna doskonale wpisała się w realizację tego zadania.
Z kolei jednym z priorytetów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w bieżącym roku szkolnym jest promowanie zasad savoir-vivre.
Wizyta w pierwszej stolicy Polski była również świetną okazją promocji zasad właściwego zachowania się w miejscach sakralnych oraz instytucjach kultury.