Prelekcja: ,,Prywatność w sieci”

Dnia 29 listopada 2023 roku uczniowie klasy VI b, VII a oraz VII b wzięli udział w prelekcji poświęconej prywatności w Internecie, w ramach ogólnopolskiej kampanii #FakeNoMore, skierowanej do młodzieży szkół podstawowych oraz średnich.
Realizowana jest ona przez Centrum Edukacji Medialnej oraz Naukową Akademicką Sieć Komputerową.
Spotkanie rozpoczęła dr Paulina Prędotka, dyrektor Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach.
Część warsztatową poprowadził Andrzej Rylski, starszy specjalista ds. projektów społecznych z działu profilaktyki cyberzagrożeń NASK.
Na zakończenie organizatorzy spotkania: Paweł Zbytniewski oraz Katarzyna Panert zachęcili uczniów do dyskusji na temat prywatności w sieci.
To kolejna akcja w naszej szkole, z udziałem pani dyrektor, Marioli Zowczak, mająca na celu uświadomienie uczniom, jak ostrożnie i bezpiecznie korzystać z Internetu, a także realizująca priorytet ministerialny: wspieranie umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie.