Prelekcja: ,,Adwent i Boże Narodzenie w krajach niemieckojęzycznych”

Dnia 5 grudnia 2023 roku klasa VII a brała udział w wyjątkowej prelekcji: ,,Adwent i Boże Narodzenie w krajach niemieckojęzycznych”, którą poprowadziła Monika Wójcik-Bednarz z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, Biblioteki Austriackiej.
Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli  Języka Niemieckiego, Oddziałami w Katowicach, Częstochowie i Opolu.
Uczestników wydarzenia powitała Małgorzata Bubik, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Podczas prelekcji przedstawione zostały wybrane tradycje świąteczne, typowe dla krajów niemieckiego obszaru językowego.
Uczniowie otrzymali przygotowane katy pracy, dzięki którym mogli utrwalić sobie zaprezentowane treści. Młodzież wykonała wszystkie zadania bezbłędnie.
We wspomnianym wydarzeniu uczestniczyło 1670 uczniów z 47 szkół z całej Polski.
Udział uczniów klasy VII a był możliwy dzięki zaangażowaniu oraz staraniom nauczycieli: Pawła Zbytniewskiego oraz Katarzyny Panert.