MIĘDZYNARODOWY PIKNIK W NASZEJ SZKOLE-14.10.2016

Piknik międzynarodowy to zakończenie projektu "Raising our voice through debate", który był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.
Uczestnicy z Polski zaprosili rówieśników z Rumunii i Hiszpanii do realizacji wymiany młodzieżowej.
Uroczystość rozpoczęła się paradą europejską, przemarszem ulicami miasta, którą prowadziła Strzeleńska Orkiestra Dęta OSP pod kierownictwem pana Jacka Jackowkiego i pana Piotra Barczaka. Europejski festyn został otwarty Polonezem- polskim tańcem narodowym w  wykonaniu  młodzieży z naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Agnieszki Krawczyk : Małgorzata Łakomska, Edyta Kopińska, Zuzanna Rozkwitalska, Julia Polanowska, Wiktoria Romblewska, Patrycja Wróblewska, Milena Tomaszewska, Joanna Piasecka, Oliwia Pawlińska, Jakub Szałkowski, Natalia Marciniak, Natalia Śmigielska, Marcelina Świątek, Agata Królczak, Marika Bandosz, Dawid Filipczak, Kamila Filipczak, Damian Borucki, Michał Brejecki, Sylwia Czerniak, Paweł Dobrzyński, Klaudia Dziekańska, Oliwier Grzegorczyk, Natalia Jabłońska, Hubert Kępiński, Przemysław Lipiński, Jagoda Nowak, Kacper Piekarski, Jakub Stachowiak, Zuzanna Wieczorkiewicz .Polonez wprowadził wszystkich zgromadzonych w uroczysty i dostojny nastrój. Po oficjalnym podsumowaniu projektu odbyły się występy artystyczne. Były też tańce różnych krajów, pokazy rycerskie oraz dobra zabawa przy muzyce. Członkowie Klubu Europejskiego tradycyjnie przygotowali stoiska do degustacji potraw polskich, hiszpańskich i rumuńskich. Młodzież z naszego gimnazjum bardzo się starała, żeby potrawy i dekoracje były idealne m. in.: Weronika Banasik, Julia Rosińska, Maria Walczak, Patrycja Chojnacka, Małgorzata Grobelna, Nikola Brzuszczak, Wiktoria Namieśnik, Katarzyna Małecka, Zofia Weber, Daria Kurczyńska, Wiktoria Kubiak, Weronika Łysiak, Julia Nowak, Oliwia Machnik, Zuzanna Zimińska, Konstancja Grzechowiak, Agnieszka Bicka, Anastazja Ozga, Aleksandra Dobrzyńska, Marta Pawłowska, Maria Kędzierska, Marta Pawłowska, Marta Grodzka, Karina Piekarska, Maja Królak, Jakub Grabarkiewicz, Mateusz Szyfer, Jarosław Szpulecki, Michał Konopa, Samuel Kubacz, Klaudia Komasińska. Nie zabrakło też potraw regionalnych przygotowanych przez Julkę i Martynę Buczkowskie oraz Koła Gospodyń Wiejskich ze Strzelna Klasztornego i Młynów/Młynice. Gościła u nas również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego ze Strzelna oraz Gminy Dąbrowa. W programie artystycznym brała udział bardzo liczna i utalentowana grupa artystów m.in.: uczniowie naszej szkoły- Sandra Dembińska, Wiktoria Kubiak, Martyna Bogacz, Weronika Banasik, Julia Walkiewicz, Maja Królak, Natalia Wójcik, Mateusz Szyfer, Oliwia Szparagowska. Najmłodsi artyści gościli u nas z Przedszkola nr 2 w Strzelnie. Wystąpił Zespół Gaja prowadzony przez panią Grażynę Adamską oraz Zespół muzyczny pod kierownictwem instruktora pana Arkadiusza Kubiaka. Swój talent wokalny zaprezentowali również Daria Gawęda i Jakub Kawalerski z I Liceum Ogólnokształcącego z Inowrocławia oraz absolwentka naszej szkoły Marcelina Konieczna.
Całość zakończyła się wspólną dyskoteką międzynarodową, do której przygrywał Zespół muzyczny Impuls- pan Jacek Łuczak i pan Chojnacki oraz na żywo zaprezentowano największe przeboje muzyki rozrywkowej wykonane przez: Jakub Walczak, Natalia Śmigielska, Daria Błochowiak, Kamila Filipczak, Zuzanna Rozkwitalska, Natalia Marciniak, Marta Grodzka, Hubert Zieliński, Jarosław Szpulecki, Oliwia Pawlińska, Sylwia Czerniak, Zuzanna Wieczorkiewicz, Jagoda Nowak, Julia Worsztynowicz, Oliwia Machnik, Stanisław Drzewiecki, Wiktoria Kubiak, Agata Królczak, Zofia Weber, Zuzanna Wieczorkiewicz, Wiktoria Werońska.
Opiekunami projektu z ramienia strzeleńskiego gimnazjum byli: Dyrektor szkoły pan Tadeusz Twarużek, pani Aldona Matuszak, pani Agnieszka Krawczyk, pani Tatiana Kępińska, pan Jacek Łuczak, pani Maria Ignaczak i pani Barbara Rozkwitalska