Integrating Outdoor Activities with eTwinning Projects

Od 21 do 24 maja 2014r. P. Renata Chromińska nauczycielka języka angielskiego naszego gimnazjum uczestniczyła w Istambule w szkoleniu dotyczącym budowania projektów eTwinning - programu Unii Europejskiej mającego na celu wspieraniu współpracy szkół na terenie Europy za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Program eTwinning jest częścią narodowego unijnego programu Erasmus+ wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.
 Celem spotkania było przygotowanie i pisanie projektów eTwinning, ale również motywowanie nauczycieli do tego, by tworzyć takie projekty i zajęcia, które oderwą uczniów od siedzenia przed telewizorem czy komputerem i doprowadzą do tego, że uczniowie wyjdą na zewnątrz na imprezy organizowane na świeżym powietrzu.
Świadectwem ukończenia szkolenia był certyfikat wydany przez organizatorów.