Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Uczniowie z klasy 3A i 3B podczas zajęć komputerowych prowadzonych przez Agnieszkę Perlikowską zdefiniowali czym jest internet, do czego służy i jak z niego mądrze korzystać. Dodatkowo stworzyli symboliczną sieć internetową: jedną z włóczki a drugą w formie tras dla robotów Ozobot. Zajęcia te umożliwiły poznanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz zwrócenie uwagi na potencjalne zagrożenia, które mogą wiązać się z korzystaniem z internetu.