Konferencja w Łagowie

W ostatnich dniach marca 2014 roku w Łagowie odbyła sie konferencja zorganizowana przez fundację Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wzięło w niej udział dwudziestu nauczycieli z Polski i tyle samo z Niemiec. Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie reprezentowane było przez Tadeusza Twarużka oraz Stanisława Lewandowskiego. Przybył także na Ziemię Lubuską dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły, pan Eckhart Bolte.

Pięciodniowe szkolenie poświęcone było wymianie doświadczeń w zakresie współpracy nauczycieli z obu stron Odry. Przy okazji był czas na dyskusję o problemach z młodzieżą. Okazało się, że na polu nauki granic nie ma. Wszyscy pedagodzy spotykają się z podobnymi sytuacjami.

W trakcie konferencji odbywały się warsztaty, podczas których nauczyciele uczyli się aktywizowania uczniów, rozbudzania w nich ciekawości, kreatywności. Była także część poświęcona stronie technicznej organizowania spotkań polsko-niemieckich.

Spotkanie to nie tylko przybliżyło nauczycieli z Niemiec i Polski, ale także pozwoliło uwierzyć, że organizowanie wymiany młodzieży ma sens.

Autor: Ja