Niezwykłe godziny wychowawcze

Początek roku szkolnego zawsze jest najgorszy, szczególnie dla klas pierwszych. Nowa szkoła, nowi nauczycieli, nowe koleżanki, nowi koledzy, nowe podręczniki, nowe obowiązki. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Rozwiązanie przyszło na godzinach wychowawczych.

Dnia 19.09.2014 i 26.09.2014 klasa I b uczyła się rozmaitych gier karcianych i planszowych m.in. "Sałatka z karaluchami". Najlepszą grą okazała się jednak "Jungle Speed" która polegała ja pozbyciu się jak najwięcej ilości kart i zabraniu tak zwanego "totemu" z rąk przeciwnika (niestety boleśnie ;) ) W czasie tych zajęć nie tylko poznawaliśmy nowe gry, które bardzo różnią sie od tych komputerowych, ale również uczyliśmy się tworzyć zgraną klasę. Integrowaliśmy się w niezwykły sposób. Wiemy już, kto szybko rozwiązuje problemy, kto umie śmiać się, kto potrafi zarządzić, kto jest spostrzegawczy. Dzięki niezwykłym zadaniom godzina wychowawcza stała się lekcją, gdzie poznawaliśmy siebie i innych.

W kolejnych tygodniach odbędą się podobne lekcje w innych klasach pierwszych.

Autor: Sandra Dembińska