Sukcesy matematyczne

Dnia 15.06.2023 w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie podsumowano konkursy matematyczne, jakie odbyły się w naszym powiecie w roku szkolnym 2022/2023. W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie Naszej Szkoły. Ogromny sukces odniosła uczennica klasy piątej Agata Rakowska, która zajęła III miejsce w XX Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas V oraz otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie matematycznym „Liga zadaniowa” dla klas szóstych. Natomiast uczeń klasy VI Dominik Orłowski zajął III miejsce w wojewódzkim konkursie matematycznym „Liga zadaniowa” dla klas szóstych. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk władz Gminy Mogilno i Powiatu mogileńskiego.

Następnego dnia Agata Rakowska otrzymała dyplom z wyróżnieniem za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.

Opiekunami uczniów są nauczyciele matematyki Mariola Zowczak i Katarzyna Panert.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych.