" Żyj tak, jakby od jakości twojego życia zależał los świata "

Dnia 5 października delegacja z drużyny harcerskiej działającej w naszej szkole uczestniczyła w spotkaniu podczas, którego odbyła się uroczysta prezentacja kartki pocztowej z wizerunkiem Bł. Natalii Tułasiewicz- PATRONKI POLSKICH NAUCZYCIELI.

W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Stanu z Ministerstwa Edukacji i Nauki- Pan Wojciech Murdzek, Poseł na Sejm RP- Pani Ewa Kozanecka oraz delegacje samorządowe, szkolne z województwa kujawsko- pomorskiego. Podczas uroczystości nasi harcerze mogli bliżej poznać życie nauczycielki, wychowawcy, poetki i patriotki, która realizowała misję wychowawczą w duchu najwyższych wartości. Jej postawa to drogowskaz dla każdego człowieka. Uczniowie z naszej szkoły mieli zaszczyt przedstawić główne myśli, którymi kierowała się Bł. Natalia przez całą ziemską wędrówkę.

Jedna z nich to " Żyj tak, jakby od jakości twojego życia zależał los świata ".