Wycieczka klasy VIIA do Poznania

Dnia 23 października klasa VII a udała się do Poznania.
Program wycieczki obejmował wizytę w Szkole Języków Obcych OMNIBUS, która jest również Centrum Egzaminacyjnym Goethe-Institut. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polegają egzaminy z języka niemieckiego Goethe-Zertifkat: Fit in Deutsch, jak zdawać je skutecznie i być rozpoznawalnym na całym świecie. Ponadto uczestniczyli w grach i zabawach językowych. Zwycięska drużyna: Natalia Pawłowska, Inga Starosta, Nicola Rochowiak, Lena Matysiak,  Maja Wikaryczak otrzymała nagrody książkowe.
Kolejnym  punktem programu był spacer po Poznaniu z przewodnikami: Magdaleną Lissowską oraz Helmutem Papouszkiem. Uczniowie zapoznali się z historią i kulturą najważniejszych miejsc w mieście.
Następnie wzięli udział w prelekcji na temat: ,,O zachowaniu się przy stole i nie tylko… we Włoszech i Polsce, czyli savoire-vire na co dzień”, którą poprowadził Włoch Mauro Lucci, właściciel restauracji Amici Miei, gdzie skosztowali prawdziwej włoskiej pizzy.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Paweł Zbytniewski oraz Katarzyna Panert.
Program wycieczki był zgodny z priorytetem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024, czyli promowaniem zasad savoir-vivre w szkołach i placówkach.
Taką informację zwrotną otrzymaliśmy od Pani Dyrektor Szkoły Języków Obcych OMNIBUS oraz historyczki oraz przewodniczki Magdaleny Lissowskiej:
,,Panie Pawle, są Państwo cudowni, w całości i każdy z osobna. To była przyjemność poznać osobiście i coś dać od siebie. Dzieci cudne, ufne i ciekawe świata, każdy ma inną historię, z kilkoma udało mi się zamienić kilka słów. Mam nadzieję, że choć trochę polubili Poznań, spojrzeli na niego trochę historyczniej, może jako kiedyś swoje miasto”.