Święta w Austrii

Dnia 19 grudnia 2023 roku uczniowie klasy VII a wzięli udział w webinarze: ,,Święta w Austrii”, zorganizowanym przez szanowany w całej Unii Europejskiej Instytut Austriacki (Österreich Institut), z siedzibą we Wrocławiu.

Spotkanie, w języku niemieckim, poprowadziła Barbara Fichtenbauer, rodowita wiedenka, nauczycielka akademicka w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wspólnie z prowadzącą odkryliśmy tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Dowiedzieliśmy się między innymi, kto przynosi w Austrii prezenty, dlaczego należy czyścić buty 5 grudnia. Mogliśmy osłuchać się z językiem niemieckim, a także wykonać różne ćwiczenia, zgodne z tematyką spotkania, które miało charakter warsztatowy. W webinarze uczestniczyły chętne osoby uczące się języka niemieckiego w naszej szkole z germanistą, Pawłem Zbytniewskim. Tego typu spotkania pozwalają przede wszystkim poszerzyć wiedzę i umiejętności, a także przełamać bariery w posługiwaniu się językiem obcym. Stanowią one ciekawą ofertę zajęć dodatkowych oferowanych przez szkołę. Zapraszamy na kolejne webinaria w nowym roku kalendarzowym.