Z WIZYTĄ W URZĘDZIE

Dnia 02.02.2024 r. uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Urząd Miejski w Strzelnie. Była to interesująca samorządowa lekcja obywatelska.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Strzelna p.Dariusz Chudziński, Sekretarz Urzędu p. Ewa Staroojciec, wiceburmistrz p.Piotr Lessnau oraz p.Jarosław Gębala, który był naszym przewodnikiem.
Głównym celem wizyty było zapoznanie uczniów ze strukturą organizacyjną urzędu, zakresem spraw jakie można załatwić w urzędzie oraz z pracą urzędników i zakresem ich obowiązków.
Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania budynku urzędu oraz poszczególnych referatów.
W żywej samorządowej lekcji obywatelskiej uczestniczyli kl. 7a i 7b wraz z opiekunami: A. Matuszak i T. Kępińską.