Projekt “Z FIZYKĄ I TECHNIKĄ ZA PAN BRAT!”

Projekt “Z FIZYKĄ I TECHNIKĄ ZA PAN BRAT!” realizowany jest w okresie od 1 lutego 2013 do 30 czerwca 2015 i ma na celu podniesienie jakości i efektywności nauczania fizyki i techniki w Gimnazjum w Strzelnie poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnego programu z Fizyki i Robotyki.

Realizacja projektu podzielona jest na 3 zadania:
Opracowanie innowacyjnego programu
Wdrożenie innowacyjnego programu
„Fiza jest spoko” czyli zajęcia pozalekcyjne
W ramach zadania 1 sztab projektowy opracował innowacyjny program z działu Fizyka na 130 h oraz z działu Robotyka na 60h. Program, podlegający zmianom i aktualizacjom, wdrażany jest w klasach w roku szkolnym 2013/2014 oraz 2014/2015 na lekcjach fizyki oraz techniki.
Ponadto uczniowie uczestniczą w spotkaniach Kółka fizycznego, które zaplanowało realizację 6 mikroprojektów, na potrzeby których opracowano scenariusze z następujących tematów:
Astroprzygoda
Elektronika analogowa
Robotyka
Odnawialne Źródła Energii
Optyka
Fizyka
Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.