Wiosenna wizyta w Hanowerze

W miniony weekend (18-19 kwietnia) czworo nauczycieli z naszego gimnazjum wyjechało do Hanoweru, by tam przygotować plan jesiennego spotkania młodzieży w Niemczech. Zaplanowano trójstronne warsztaty dla dzieci z Polski, Niemiec oraz Rosji. Gimnazjaliści będą brali udział w warsztatach zawodowych w różnych hanowerskich szkołach. Przewidziana jest wycieczka nad Morze Północne. Atrakcją też niewątpliwie będzie fakt, że strona niemiecka postawiła na ekologię i wszyscy uczestnicy projektu będą po mieście poruszali się na rowerach. Hasłem przewodnim jest: "Wir bleiben entspannt!". Tytuł jest grą słów. Nawiązuje do sytuacji politycznej - przeszłej i obecnej. Choć były i są zawirowania między naszymi narodami, to jednak współpraca młodzieży może zmienić świat na lepsze, dlatego "jesteśmy odprężeni".

Spotkanie to odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Za co jesteśmy wdzięczni.