Kolejny zlot w naszej szkole!

Zabawa zawsze utożsamiona jest z przyjemnością, szkoła natomiast często kojarzy się z przymusem, rygorem, stresem. W naszej szkole jest inaczej.

W dniach 22-23 maja odbył się zlot młodzieży, gdzie przygotowywaliśmy się do ważnej uroczystości szkolnej. Uczniowie mogli wykazać się talentem plastycznym i kreatywnością robiąc plakaty i dekoracje, które miały zachęcić mieszkańców do przybycia na "Święto naszej szkoły", które wpisało się w naszą szkolną i lokalną tradycję.

Co więcej wraz z nauczycielami wyszliśmy w miasto, aby zapoznać z programem i zaprosić całą społeczność do uczestnictwa w przyjęciu.

Klub Europejski przygotowywał się do Obrad Parlamentu Europejskiego. Zanim przeszliśmy do pracy przypomnieliśmy sobie proces integracji europejskiej- forma mapy, symbole UE, instytucje UE oraz życiorys Roberta Schumana, który nazywany jest ojcem Europy.

Każdy z nas otrzymał zadanie związane z Parlamentem Europejskim, z którego miał się wywiązać do następnego dnia. Dzięki temu dowiedzieliśmy się co to jest Parlament, czym się zajmuje, jaką odgrywa rolę. A najważniejszym zadaniem klubowiczów podczas tego zlotu było odtworzenie Obrad Parlamentu Europejskiego w formie inscenizacji.

Poza tym przez cały wieczór ćwiczyliśmy tańce "wygłupiaczek" i "belgijkę", które były jednym z punktów naszego programu z okazji święta szkoły. To była dla nas świetna zabawa, która pozostanie nam długo w pamięci.

Inną atrakcją wieczoru było przygotowanie dekoracji m.in. dmuchanie balonów w barwach UE i Polski, aby zaznaczyć nasze członkostwo.

Nadszedł moment na odpoczynek i długie oczekiwanie na zamówioną pizzę. Po spokojnej nocy nastąpiła pobudka, a po śniadaniu przystąpiliśmy do dalszej pracy. Członkowie klubu europejskiego prezentowali swoje przydzielone zadania dotyczące Parlamentu Europejskiego, a członkowie PaTu przygotowywali hasła przeciw używkom.

Po ciężkiej, ale przyjemnej pracy opuściliśmy budynek szkoły i wróciliśmy do domu.