Debata „Wpływ młodzieży na podejmowane decyzji”

Jednym z ważniejszych punktów święta naszej szkoły była debata młodzieży z władzami miasta. Wydarzenie to poprzedziły liczne przygotowania. Tak jak wspomnieliśmy, w piątek odbyły się warsztaty przygotowujące. Gotowi do działania zebraliśmy się w hali sportowej. Kilkoro naszych rówieśników, członków projektu „poSTRZELona młodzież w akcji” (Paulina Kasprzyk, Zuzanna Szczepaniak, Aleksandra Zbytniewska, Dominik Rakoniewski i Krzysztof Szałkowski) zadawało pytania. Odpowiedzi udzielali dorośli, przedstawiciele władz (poseł Tomasz Latos, sekretarz gminy Strzelno Jarosław Marek, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele MOPS-u w Strzelnie oraz Związków Zawodowych, przewodniczący Rady Rodziców i Dyrektor naszej szkoły). Pytania dotyczyły przede wszystkim  utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta, sposobów spędzania wolnego czasu w Strzelnie i zagospodarowania miasta. Ważnym elementem debaty było przypomnienie deklaracji spisanej 26 czerwca 2013 roku. Dorośli byli bardzo zaskoczeni jej widokiem. Dyskusja była zacięta, a odpowiedzi wyczerpujące. Debata pokazała, że młodzież też może brać udział w podejmowaniu decyzji dotyczących naszego miasta oraz, że mamy ciekawe pomysły, które warto zrealizować.

Nowa warstwa...