„poSTRZELona młodzież” w kierunku opracowania strategii rozwoju polityki młodzieżowej w Strzelnie na lata 2015-2020

Dnia 03.07. 2015 r. nadszedł czas na podsumowanie projektu „ poSTRZELona młodzież w akcji! Młodzi i starsi na rzecz wspólnej polityki młodzieżowej”, który był realizowany przez Fundację Rozwoju Regionalnego PROMETHEUS wraz z uczniami skupionymi wokół Klubu Europejskiego działającego w naszej szkole.
Głównym celem projektu było wzmocnienie dialogu usystematyzowanego poprzez włączenie w proces decyzyjny młodych mieszkańców , zwłaszcza w kwestiach polityki młodzieżowej.
Jest on kontynuacją działań podjętych 2 lata temu w projekcie „ Europejski Tydzień Młodzieży-pozwólcie nam działać w Strzelnie ! „ inicjującym spotkania młodziezy z lokalną władzą.
Przed przystąpieniem do rozmów uczniowie wzięli udział w warsztatach z konsultacji społecznych i negocjacji , opracowała koncepcje zagospodarowania wybranej przestrzeni miejskiej np. utworzenie „ Zielonej klasy „ , odnowa Parku 750-lecia. Zajęcia przygotowawcze pozwoliły młodym spojrzeć na problemy miasta nie tylko z ich strony , ale również z perspektywy innych mieszkańców.
Spotkania , debaty, panele dyskusyjne, konsultacje miały służyć opracowaniu wspólnej -skonsultowanej z młodzieżą , decydentami i społecznością lokalną-strategii rozwoju polityki młodzieżowej mającej ustalić kierunek działań i zapewnić spójność oraz ciągłość planowanych rozwiązań
Owocem naszych działań będzie opracowana strategia rozwoju polityki młodziezowej w Strzelnie na lata 2015-2020 min.zagospodarowanie miasta , sposoby spędzania wolnego czasu w Strzelnie , utworzenie Młodziezowej Rady Miasta.
Realizacja projektu pokazała, że młodzież też może brać udział w podejmowaniu decyzji dotyczących naszego miasta oraz, że mamy ciekawe pomysły, które warto zrealizowac.