Konkurs językowy

„POLIGLOTA”.

1.Organizator:
Organizatorem konkursu jest Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi
 im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie.
Konkurs  przeznaczony  jest dla uczniów klas I, II, III. Językami konkursu są:
- język angielski i język rosyjski  lub
- język angielski i język niemiecki
2. Cel:
Celem konkursu jest :
- rozwijanie zdolności uczniów i ich kompetencji językowych
-zwiększenie motywacji do uczenia się przynajmniej dwóch języków obcych
- pogłębienie wiedzy o krajach dwóch głównych obszarów językowych
3.Struktura konkursu:
 Konkurs odbędzie się  w dniu 20 maja 2014 roku o godz. 8.00 w gimnazjum.
Zakres  wymagań konkursu obejmuje poszerzone treści zawarte w podstawie programowej dla gimnazjum. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, którzy w bardzo dobrym lub dobrym stopniu opanowali materiał gramatyczny dwóch języków obcych, posługują się bogatym słownictwem dotyczącym życia codziennego, a także posiadają wiedzę o krajach dwóch obszarów językowych.
Uczestnicy konkursu rozwiązują test sprawdzający wiadomości gramatyczno- leksykalne i realioznawcze  osobno z dwóch języków obcych: angielskiego i rosyjskiego lub angielskiego i niemieckiego. Oprócz tego sprawdzana będzie umiejętność rozumienia tekstu czytanego. Łączny czas trwania testu – 60 minut.
Ogłoszenie wyników odbędzie się 27 maja 2014 roku. Przewidziane są nagrody oraz dyplomy.