Warsztaty przygotowujące nas do debat

Od dłuższego czasu młodzież z naszej szkoły uczestniczy w warsztatach przygotowujących do debat. Ostatnie odbyły się 02.03.2016r. w I LO im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu. Tematem tego spotkania było przedstawienie przez uczniów swoich poglądów na określony temat.

Na początku zostały przedstawione zasady dotyczące przebiegu debaty. Po zapoznaniu się z nimi debatanci byli podzieleni na 2 grupy: „propozycji” i „opozycji”. Pierwsza z nich miała na celu bronić tezy, która brzmiała, iż „KFC jest lepszą sieciówką niż McDonald’s”. Natomiast grupa druga musiała tą tezę obalić. W trakcie debaty padały bardzo interesujące i ważne pytania, przez co dyskusja była bardziej zacięta, a odpowiedzi  wyczerpujące.    Po zakończeniu debaty zgromadzeni byli zdumieni umiejętnościami obu grup, którzy przygotowali debatę na bardzo wysokim poziomie.