Wizyta Francuzów i Rosjan w Strzelnie

Wielki międzynarodowy turniej ulicznej piłki nożnej zaczyna się w naszym gimnazjum. Już jutro pierwsze mecze!!!

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie od kilku lat wspierane jest w realizacji spotkań międzynarodowych  przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży. Tym razem do Strzelna przyjechała młodzież z Francji (Paryż)  oraz Rosji (Zielonogradsk). Sprowadziła ich do naszego miasteczka miłość do piłki nożnej. Każdy przecież wie, że już w czerwcu we Francji odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. My zaczynamy turniej już !!! A w zasadzie jutro :)

Póki co goście przyjechali do naszej szkoły. Odbył się apel, podczas którego mogliśmy odśpiewać aż cztery hymny państwowe.  Po części artystycznej w towarzystwie orkiestry przeszła społeczność szkolna na rynek, gdzie wspólnie zatańczyliśmy belgijkę. Następnie chwila ze stylem romańskim, czyli odbyło się zwiedzanie kościołów.

Po obiedzie nasi goście pojechali zwiedzać Inowrocław. A wieczorem.... dyskoteka!!!