Trójstronne spotkanie młodzieży w Przyjezierzu

W dniach 19 - 24 września odbyła się kolejna odsłona międzynarodowych spotkań uczniów pod auspicjami Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Tym razem przyjechali do naszego miasteczka Rosjanie z Zielonogradska oraz Niemcy z Hanoweru. Program był napięty od pierwszego dnia. Tematem przewodnim był las. Młodzież z trzech państw poznawała las, wypoczywała w nim. Było więc lepienie pierogów (niestety bez grzybów, bo susza), pieczenie chleba, oprowadzanie po lesie przez pracowników szkoły leśnej na Barbarce, były rajdy rowerowe, podchody, gry integracyjne i językowe, zwiedzanie Torunia i Inowrocławia, był seans w planetarium. Największym jednak wydarzeniem dla wszystkich była dyskoteka szkolna. Młodzież mogła się przekonać, że muzyka znakomicie łączy. Poza tym wspólny projekt był sprawdzianem umiejętności językowych gimnazjalistów. Kontakty na Facebooku i WhatsAppie są dowodem, że nasza młodzież nie ma problemu z językami obcymi. I po to są  tego rodzaju spotkania - nie tylko uczymy się języków, ale poznajemy inne kultury, mentalności . Inność staje się bardziej swojska.