Otwarcie Zielonej Klasy i Fitness

Uroczyste otwarcie Zielonej Klasy i Fitness podczas pikniku profilaktyczno-integracyjnego.
Dnia 18 czerwca na terenie naszego Gimnazjum nastąpiło uroczyste otwarcie "Zielonej Klasy i Fitness". Nowo powstała "Zielona Klasa i Fitness" to efekt współpracy młodzieży, rodziców i nauczycieli z władzami miasta w ramach projektu "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".
Realizacja projektu pokazała, że młodzież też może brać udział w podejmowaniu decyzji dotyczących miasta i ma ciekawe pomysły, które warto urzeczywistnić. Doświadczenie współpracy, jakie zdobywają uczniowie, rodzice i nauczyciele, wzmacnia więzi, buduje zaufanie i zachęca do zaangażowania na rzecz szkoły i miasta. "Zielona Klasa i Fitness" to dowód na to, że chcieć znaczy móc.
Powstanie tego obiektu na terenie naszego Gimnazjum dowodzi, że młodzież jest sprawcą wydarzeń, które odbijają się szerokim echem i są zauważane przez innych.
Tego dnia na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Na boisku orlik odbył się Turniej  Piłkarski o Puchar Dyrektora Gimnazjum. W międzyczasie odbyły się zajęcia popularno-naukowe, w tym pokazy chemiczne, matematyka na wesoło, robotyka, pokazy fizyczne, militarne, karate. Był także poczęstunek, wesołe miasteczko dla najmłodszych, występy wokalne i taneczne młodzieży szkoły. Następnie w górnej hali odbyła się debata młodzież-dorośli, której tematem przewodnim była "Przyszłość Edukacji. Wpływ młodzieży na podejmowanie decyzji".
Po jednej stronie zasiedli burmistrz Ewaryst Matczak, przewodniczący Rady Miasta Piotr Pieszak, przewodniczący Rady Rodziców Karol Rakoniewski, dyrektor gimnazjum Tadeusz Twarużek, przewodnicząca ZNP w Strzelnie Irena Pułkownik, Przemysław Müller-Polska Razem oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Edukacji Domowej Łukasz Wojtacha. Po drugiej stronie stołu znaleźli się uczniowie i absolwenci gimnazjum: Krzysztof Szałkowski, Martyna Lewandowska, Sara Piskorska, Martyna Bogacz, Weronika Malinowska, Mikołaj Potrzebny, których wspierali nauczyciele: Aldona Matuszak, Barbara Rozkwitalska, przedstawiciel Rady Rodziców Anna Nowak i Joanna Czerska, przedstawiciel partii Nowoczesna. Wsród słuchaczy zasiedli absolwenci gimnazjum członkowie Klubu Europejskiego, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele grupy PaT działającej w Gimnazjum, rodzice i mieszkańcy.
Organizatorami pikniku była cała społeczność naszego gimnazjum na czele z Komitetem organizacyjnym: Dyrektor naszej szkoły Pan Tadeusz Twarużek, Pani Marlena Biernacka, Pani Maria Ignaczak, Pani Tatiana Kępińska, Pan Jacek Łuczak, Pani Aldona Matuszak,Pani Irena Pułkownik, Pan Karol Rakoniewski, Pani Barbara Rozkwitalska, Pani Mariola Rutkowska, GRUPA PAT, członkowie Klubu Europejskiego oraz Urząd Miejski w Strzelnie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zarząd Osiedla nr. 3 w Strzelnie.