Poszukiwanie królowej nauk w Rumunii

Stało się! Grupa uczniów wraz z nauczycielami wyjechała do Rumunii, by tam realizować projekt matematyczny "W poszukiwaniu królowej nauk".  Było to dla wszystkich wielkie przeżycie - mieliśmy spotkać się twarzą w twarz z osobami, które do tej pory były nam znane jedynie z korespondencji internetowej, FB. W zasadzie nie znaliśmy swoich partnerów z Rumunii i Bułgarii.

Po dojechaniu na miejsce nauczyciele zostali zakwaterowani w hotelu, natomiast uczniowie u rodzin rumuńskich. Od tego momentu w zasadzie projekt toczył się dwutorowo - nauczyciele mieli swoje zajęcia, a uczniowie swoje. Tylko niektóre zadania były wykonywane wspólnie.

W poniedziałek, po spotkaniu z panią  wiceprezydent miasta Satu Mare,  udaliśmy się do Liceul Teoretic German "Johann Ettinger". Rozpoczęły się zajęcia. Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach matematycznych, mieli spotkanie z panią metodyk, obejrzeli lekcję zintegrowaną, odbyło się spotkanie z lokalnym inspektorem oświaty. Oprócz matematyki był czas na poznanie kultury rumuńsko-węgiersko-niemieckiej, gdyż tamte tereny zamieszkują właśnie te trzy narody.

Wizyta w rumuńskiej szkole była bardzo owocna. Zostanie w naszej pamięci. Niewątpliwie podniosła nasze kompetencje matematyczne  i językowe.

Szczegóły pobytu w Satu Mare oraz wszelke materiały i produkty można obejrzeć na stronie: