Warsztaty dla nauczycieli na Malcie

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji nauczyciele Gimnazjum/Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi mieli okazję wziąć udział w nietypowych tygodniowych warsztatach na Malcie.

W celu podniesienia swych kompetencji z zakresu języka angielskiego czternaścioro nauczycieli uczestniczyło w lekcjach prowadzonych przez rodowitych Anglików, Szkotów oraz jednego Maltańczyka. Niezwykłość zajęć polegała na tym, że grupy były złożone nie tylko z Polaków ze Strzelna, ale również uczestniczyli  w nich przedstawiciele innych nacji - Czesi, Włosi, Hiszpanie, Niemcy, Chińczycy, Koreanki, Rosjanie, Francuzi. Było więc to nie tylko ćwiczenie własnych umiejętności językowych, ale nadarzyła się okazja do wymiany informacji o sobie. A były ku temu liczne okazje, gdyż zajęcia nie polegały na nauce gramatyki, a raczej na opowiadaniu o sobie, o pogodzie w rodzimych krajach, o zwyczajach kulinarnych, o przyczynach emigracji, o gustach muzycznych. Wszystko to odbywało się w przyjaznej atmosferze i często w formie zabawy.