POLSKO -NIEMIECKIE SPOTKANIE MŁODZIEŻY. PRZYJEZIERZE 2017. " Żyj zdrowo na sportowo "

W dniach 24-29 września w naszej szkole realizowano projekt polsko- niemiecki pod hasłem " Żyj zdrowo na sportowo ". Uczniowie z naszej szkoły i zaprzyjaznionej z Hanoweru zakwaterowani zostali w ZAZ w Przyjezierzu , gdzie odbywały się zajęcia. Już w poniedziałek 25 odbyły się zabawy i zajęcia integracyjne po hasłem " Poznajemy się ". Pani Tatina Kępińska przeprowadziła pogadankę na temat form spędzania wolnego czasu i aktywnego stylu życia . Po obiedzie odbyło się spotkanie z leśnikiem Wojciechem Wojtasińskim , spacer i wycieczka rowerowa ścieżkami Lasów Miradzkich.

Następnego dnia młodzież międzynarodowa uczestniczyła w lekcji (w języku angielskim) dotyczącej hodowli gęsi kołudzkiej, na terenie Zakładu w Kołudzie Wielkiej. Po powrocie do Przyjezierza odbyły się warsztaty artystyczne , podczas których młodzież malowała martwą naturę ( owoce i warzywa). Dzień zakończył się dyskoteką integracyjną prowadzoną przez pana Jacka Łuczaka. W środę uczestnicy projektu zwiedzali Gdańsk i Sopot z przewodnikiem , w czwartek uczestniczyli w olimpiadzie sportowej a po południu na terenie Przyjezierza w grze terenowej podczas , której musieli rozwiązywać zadania dotyczące aktywnego i zdrowego stylu życia. Wieczorem odbyła się ewaluacja , wspomnienia i plany na przyszłość. Opiekunami projektu byli : Dyrektor szkoły Pan Tadeusz Twarużek, Pani Barbara Rozkwitalska,Pani Maria Ignaczak,Pani Aldona Matuszak.