Królowa nauk zawitała do naszej szkoły

22 października, wieczorową porą,  przybyli partnerzy projektu Erasmus+ do naszego  miasteczka. Uczniowie z Rumunii i Bułgarii stali się gośćmi polskich rodzin, a nauczyciele zamieszkali w hotelu w Inowrocławiu.

Od poniedziałku zaczęły się zajęcia projektowe. Na początek odbył się apel powitalny, podczas którego każda ze stron zaśpiewała piosenkę w swoim narodowym języku. Następnie odbyły się zajęcia matematyczne z kahoota oraz miała miejsce specjalna lekcja poświęcona wielkim liczbom. Po obiedzie był czas na zwiedzenie naszych romańskich zabytków.

Kolejnego dnia  cała grupa projektowa pojechała do Kołudy Wielkiej, gdzie był czas na zwiedzenie Instytutu Zootechniki, ale przede wszystkim zajęcia matematyczne z gęsią w tle.  Po południu zwiedzaliśmy Inowrocław.

We środę pojechaliśmy do Torunia. Tu bardzo intensywnie pracowaliśmy. Odkrywaliśmy matematykę piernikach oraz w chemii. Kolejnego dnia znów zawitaliśmy do grodu Kopernika. Tym razem odbyły się specjalne zajęcia w Młynie Wiedzy. Na koniec zwiedzaliśmy wspólnie Starówkę.

Piątek był dniem specjalnym. W naszej szkole odbyło się Święto Matematyki. W hali sportowej odbył się uroczysty apel uświetniony obecnością orkiestry. Następnie uczniowie projektowi mieli dwie specjalne lekcje matematyki, a  młodzież z naszej szkoły przygotowywała prace plastyczne poświęcone matematyce.