Królowa nauk wg Patrycji Chojnackiej

Dnia 23 października rozpoczęła się druga odsłona projektu Erasmus+. Tylko, że tym razem to my byliśmy gospodarzami. Od samego rana towarzyszyła nam ogromna radość.   Gdy wraz z naszymi gośćmi z Rumunii i Bułgarii weszliśmy do szkoły, odbył się apel powitalny. Podczas którego bułgarscy, rumuńscy i polscy uczniowie śpiewali piosenki w narodowych językach. Po zakończeniu apelu wszyscy udaliśmy się na ćwiczenia kahoot, na których układaliśmy i rozwiązywaliśmy w grupach ćwiczenia matematyczne. Po wspólnym obiedzie  poszliśmy zwiedzać Strzelno. Następnie, szkolnymi autobusami wróciliśmy do swoich domów.

W czwartek, a był to 26 października, o 9:30 wszyscy zebraliśmy się na zbiórce pod szkołą. Naszym celem był Toruń. A dokładniej Młyn Wiedzy, w którym rozwiązywaliśmy zadania matematyczne. W trakcie rozwiązywania zadań nie zabrakło nam wspólnej zabawy i radości, jaką nam to sprawiało. Po skończeniu zadań i wyjściu z Młyna Wiedzy, udaliśmy się na zakupy do pobliskiej galerii handlowej. Podczas powrotu do domu,  mimo że byliśmy bardzo zmęczeni, to dopisywały nam świetne humory.

27 października był ostatnim dniem.    Od samego rana w naszej szkole bardzo dużo się działo. O godzinie 9:00 odbył się uroczysty apel "Powitanie królowej nauk". Następnie były zajęcia matematyczne oraz lekcja matematyki, podczas której w grupach rozwiązywaliśmy zadania matematyczne. Rozwiązywanie ich sprawiało nam ogromną radość.  O godzinie 12:30 udaliśmy się na obiad. Po wspólnym posiłku nastąpiło oficjalne pożegnanie i rozdanie certyfikatów. Popołudnie, po zajęciach w szkole,  spędziliśmy razem z przyjaciółmi z Rumunii i Bułgarii.

- Patrycja Chojnacka.

On 23th Octomber in our school started the second edition Erasmus + project. We had a great humor in the morning. When we went to school with our quests from Romania and Bulgaria, there was a welcome appeal, on which Bulgarian, Romanian and Polish students sang songs in national languages. At the end of the appeal, we all went to Kahoot exercises, on which we perfomed and planned the mathemicial exercises in groups. After dinner, we went to visit the city of Strzelno. Next we came back homes by school bueses.

On Thursday at 9;30 am, we all gathered at the school our goal was Toruń, and more specifically from Młyn Wiedzy, on which we performed and planned the mathemical exercises. When we solved the exercises. We spent a great time in this place. After leaving Młyn Wiedzy, we went to shopping to the shopping centre. When we returned to home, we were very tired, but anyway accompanied us a great humor. It was a great day!

27.10.2017 - last day
From the morning in school we had a lot of work. At 9:00 am 'The queen of the science' appeal started in a gym. At the end of the appeal we participated on mathematicial activities and we were on the Math lesson. We solved in groups mathematicial exercises. At 12:30 we went for dinner. After dinner there was on offical farewall and distribution of certificates. Afternoon, after school we spend time with friends from Bulgaria and Romania. :)

-Patrycja Chojnacka