Polsko-rosyjska konferencja w Warszawie

Nasza szkoła po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w polsko-rosyjskiej konferencji. Organizacją goszczącą nas w stolicy było Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Do Warszawy delegacja ze Strzelna dotarła 29 stycznia. Był to w zasadzie dzień zakwaterowania, gdyż goście zjeżdżali się z całej Polski i połowy Rosji. Nasz kraj reprezentowały następujące miasta: Wejherowo, Olsztyn, Grodzisk Wielkopolski, Gorlice, Poznań, Bydgoszcz i oczywiście Strzelno. Za to z Rosji przyleciały delegacje z Kaliningradu, Moskwy, St. Petersburga, Samary, Krasnodaru i nam szczególnie bliskiego Zelenogradska.

Tak naprawdę warsztaty projektowe zaczęły się następnego dnia. W mieszanych zespołach przez cały czwartek wykonywaliśmy rożne zadania, graliśmy w gry integracyjne. Nauczyciele mieli dodatkowe szkolenie przeznaczone dla koordynatorów wymian młodzieżowych.

Kolejne dni już były lżejsze, gdyż w piątek zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik, a później był czas na zwiedzanie Warszawy.

W sobotę znów zostaliśmy podzieleni na mieszane grupy, by wziąć udział w grze miejskiej. Na koniec dnia była pożegnalna kolacja i dyskoteka do północy.

A w niedzielę pożegnania z nadzieją w głosie, że się jeszcze raz spotkamy…