STEM, ICT, CODING, ROBOTICS

Produkcja i rozwój energii ze źródeł odnawialnych w Europie rozwija się. Jest to ważna kwestia polityczna i społeczna. Zmiany w produkcji wymagją uregulowań prawnych.
Dzięki nowej dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, UE zobowiązuje się do zaspokojenia co najmniej 20% całkowitego zapotrzebowania na energię przy pomocy źrodeł odnawialnych do 2020 roku.

Projekt "STEM, ICT, CODING, ROBOTICS"  ma uświadomić uczniom potrzebę wprowadzania zmian w produkcji energii oraz pokazanie możliwości produkcji energii przy pomocy źródeł odnawialnych.

Partnerami w projekcie sa szkoły:

- Köycegiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  -Turcja

- Colegiul National "Octavian Goga" - Rumunia

- IIS LUIGI DI SAVOIA -  Włochy

- Szkola Podstawowa z Oddzialami Dwujezycznymi im. Jana Dalkowskiego  - Polska

Działania projektowe przwidują organizację 5 spotkań międzynarodowych.  W każdym z nich weźmie udział 20 uczniów ze szkół partnerskich i 8 nauczycieli wraz z 10. uczniami  i 5-6 nauczycielami ze szkoły przyjmującej.

W każdym z nich weźmie udział 20 uczniów ze szkół partnerskich i 8 nauczycieli, wraz z 10
uczniowie i 5-6 nauczycieli ze szkoły uczestniczącej / przyjmującej.
Do każdej wymiany przypisany jest określony temat:
1. Tradycyjne współczesne źródła energii - ich wpływ na środowisko
2. Energia wody
3. Energia wiatru
4. Energia słoneczna
5. Odnawialne i zrównoważone źródło energii - projektowanie przyszłych inteligentnych, zielonych modeli miast