Już blisko wiosna-programowanie

W klasie 2B realizowana jest innowacja pedagogiczna.

Wiosna, to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, zmienia barwy z biało szarych na zielone, pojawiają się pierwsze kwiaty i promyki słońca. Podczas zajęć edukacji przyrodniczej uczniowie rozmawiali o symptomach zbliżającej się wiosny, pomogły im w tym roboty edukacyjne Ozobot. Z pomocą robotów uczniowie rozpoznawali kilka popularnych gatunków wiosennych kwiatów.

Ozobot uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach ułatwiające funkcjonowanie we współczesnym świecie nawyki myślowe. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, robotów dla dzieci są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach nie tylko z nauki programowania dla dzieci.