SZKOŁA WSPÓŁPRACY

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Oto link do strony internetowej projektu: http://szkolawspolpracy.pl/

Projekt "Szkoła Współpracy"

Realizacja projektu pozwoli na skuteczniejsze oddziaływania w tworzeniu programu wychowawczego i programu profilaktyki w szkole. Osiągniemy to dzięki wspólnemu wypracowywaniu wartości i norm obowiązujących w szkole, które mają być spójne z wartościami społeczeństwa demokratycznego. Będziemy pokazywali, jak uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie mogą osiągać cele jak budować programy, co jest najważniejsze dla szkoły.

Projekt "Szkoła Współpracy" przedstawi przykłady różnych inicjatyw i sposoby ich realizacji na rzecz rozwoju ucznia, szkoły oraz społeczności lokalnej.

W związku z tym w naszej szkole odbyły się debaty w każdym obszarze życia społeczności szkolnej- uczeń, rodzic, nauczyciel.