IV PRZYSTANEK PROFILAKTYCZNY

W piątek i sobotę 6 i 7 marca 2020r w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie odbył się IV PRZYSTANEK PROFILAKTYCZNY zorganizowany przez grupę profilaktyczną PaTPORT wraz z opiekunami - .p.Aldoną Matuszak, p. Marią Biernacką , p.Tatianą Kępińską , p.Mariolą Rutkowską i p.Jackiem Łuczakiem przy współpracy z Domem Kultury.

Grupa powstała w 2015roku i obecnie należą do niej uczniowie klasy piątej, szóstej i ósmej naszej szkoły. Te dwa dni 6 i 7 marca 2020r, to było dla nas święto profilaktyki rówieśniczej. Gościliśmy uczniów z różnych miast woj.kuj.- pom. Byli z nami - uczniowie ze SP nr 8 z Torunia , ze Złotnik Kujawskich, uczniowie z Zespołu Szkół z Barcina, uczniowie ze SP nr 23 we Włocławku, grupa harcerzy ze SP w Stawkach oraz grupa AZYL  z II LO im. M.Konopnickiej w Inowrocławiu.

Gościliśmy również przedstawicieli  STOWARZYSZENIA NA RZECZ EDUKACJI I PROFILAKTYKI  „SYMPATYCY“ z siedzibą w Toruniu.

W piątek 6 marca odbyły się warsztaty profilaktyczne: - spotkanie z policjantami z Komendy Policji w Strzelnie, z psychologiem PPPP w Mogilnie, z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mogilnie.

W piątek odbyły się też warsztaty tematyczne: teatralne, muzyczne , plastyczne, kreatywne, krawieckie , fryzjerskie, taneczne, wokalne, samoobrony i fotograficze. Każdy z uczestników mógł wybrać warsztat zgodny ze swoimi zainteresowaniami i pasjami lub mógł sprawdzić się w nowej roli i sytuacji.

Hasłem naszego spotkania były słowa: DZIAŁAJ – TWÓRZ – ŻYJ .

Celem czwartego już spotkania w naszej szkole jest popularyzowanie profilaktyki rówieśniczej, promowanie mody na życie bez uzależnień , bez nagród i działania „za coś“, ale również zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz integracja i budowanie poczucia wspólnoty i rozwijanie kompetencji społecznych. Profilaktyka rówieśnicza to odpowiedzialność za siebie i innych.

Gdy jestem w grupie nie mogę myśleć tylko o sobie, muszę być odpowiedzialny, otwarty i empatyczny, bo od mojej postawy może zależeć życie drugiego człowiaka.

W sobotę 7 marca był czas na podsumowanie i prezentację tego co zostało wypracowane na warsztatach.