Archi- przygody

Uczniowie klas trzecich, a także najmłodsza grupa przedszkolna brali udział w projekcie z zakresu edukacji architektonicznej pt. "Archi- przygody".

Mieli zaszczyt gościć na swoich zajęciach architekta  p. Adama Tuszyńskiego. Program edukacji skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Podczas zajęć dzieci poznały możliwości wykorzystania posiadanych zmysłów do odkrywania najbliższego otoczenia. Przekonały się, że powstawanie budowli poprzedza wiele działań poznawczych i twórczych. Zaczynając od zabaw poprzez doświadczenia i własną pracę twórczą uczestnicy programu zapoznali się ze "sztuką budowania". Główne założenia programu skupiały sie wokół: kształtowania w dzieciach zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz docenienie tradycji architektonicznych. Celem programu było: rozwijanie u dzieci wrażliwości estetycznej, promowanie świadomości społecznej, propagowanie twórczego myślenia, nabywanie kompetencji językowych i komunikacyjnych poprzez poszerzanie słownictwa w zakresie dotyczącym architektury. Program został przygotowany i realizowany przez NARODOWE CENTRUM KULTURY.